Binokulár Pulsar Merger XP50 skvěle padne do ruky, dobře se ovládá a perfektně vidí. Navíc měří vzdálenost až na 1000m

| Výrobce: | Pulsar |
| Cena s DPH : | 111 311,- Kč |
| Přepočteno s DPH: | 4 565,66 EUR |
| Přepočteno bez DPH: | 3 773,27 EUR |
| DPH: | 21 % |
| Sleva celkem: | 8 % |
| Původní cena s DPH: | 120 990,- Kč |
| Dostupnost: | Skladem |


Termovizní binokuláry Merger LRF mají klasickou konstrukci denních binokulárních dalekohledů. Díky malým rozměrům tyto termovizní binokuláry pohodlně padnou do ruky, ale přesto nabízejí příjemnou vnější estetiku a příkladnou ergonomii. Šest funkčních tlačítek je umístěno v komfortní přístupové zóně a nejpoužívanější funkce digitálního přístroje se aktivují jediným dotykem.
Optická konstrukce dalekohledů Merger LRF plně zohledňuje povahu lidského vidění. Pro člověka je přirozené přijímat vizuální informace dvěma zrakovými kanály současně. Sledování dvěma očima je méně namáhavé než sledování jedním okem. To znamená lepší detekci malých nebo slabých objektů a lepší výkon ve scénách s nízkým kontrastem než u podobných monokulárních termovizních přístrojů stejné technické úrovně. Mezioční vzdálenost u binokulárního dalekohledu Merger LRF je nastavitelná v rozmezí 56 až 71 mm v souladu s individuálními vlastnostmi konkrétního uživatele.
Znalost cílové vzdálenosti je zásadním faktorem pro správné rozhodování. Vestavěný laserový dálkoměr s dosahem až 1 kilometr umožňuje měřit vzdálenosti v režimech jednorázového měření a kontinuálního skenování s přesností ± 1 metr pro rychlé a bezchybné vyhodnocení situace.
Vysoce citlivý snímač s NETD < 25 mK zachycuje minimální teplotní rozdíly při pozorování v podmínkách nízkého teplotního kontrastu a také za deště nebo mlhy. Rozlišení 640x480 pixelů zajišťuje spolehlivou identifikaci cíle, kvalitní vizualizaci důležitých anatomických prvků zvířete a také drobné detaily okolní krajiny.
Vlastnosti termovizní optiky mají rozhodující vliv na schopnost termokamery zachytit i nejnižší úrovně tepelného záření. Maximální účinnosti detekce je dosaženo díky velké propustností objektivu termokamery Merger LRF (F50/1,0) v kombinaci s vysoce citlivým termálním senzorem. Termokamera Merger LRF poskytuje uživatelům vždy nejkvalitnější, nejpodrobnější a vysoce kontrastní informativní zobrazení, a to i za deště nebo mlhy, kdy je teplotní kontrast pozorované scény minimální.
Obj ektiv s vnitřním zaostřovacím mechanismem poskytuje ostrý a zřetelný obraz na každou vzdálenost. Ergonomická zaostřovací kolečka jsou umístěna na pravé a levé straně, takže zaostřování je snadné jak pro praváky, tak pro leváky.
Termovize Merger LRF je napájena dvěma dobíjecími bateriemi: jedna vestavěná s kapacitou 4 Ah, druhá vyměnitelná s kapacitou 3,2 Ah. Jedno nabití zaručuje výdrž až 10 hodin. Reliéf na těle vyměnitelného akumulátoru pro přesné určení správné polohy umožňuje rychlou a jistou výměnu vybitého akumulátoru za nový v naprosté tmě.
Výkonný objektiv s velkou propustností v kombinaci s vysoce citlivým termovizním senzorem 640x480@17µm poskytuje výjimečné detekční schopnosti. Standardní objekt vysoký 1,8 m lze detekovat až do vzdálenosti 1800 m v úplné tmě.
Digitální zoom až 8x umožňuje lepší zaostření a celkově lepší rozpoznávání objektů na velké vzdálenosti. Přiblížení se mění buď postupně ve 2-násobném kroku, nebo plynule pro skutečně optimální zorné pole přizpůsobené konkrétní situaci.
Merger LRF je navržen pro trvalé a často náročné používání. Těleso z hořčíkové slitiny je lehké a zároveň pevné. Těleso spolehlivě chrání vnitřní součásti termokamery před nárazy, pády, vlhkostí, teplem nebo chladem. Kovové těleso zároveň účinně odvádí teplo z elektroniky a zvyšuje stabilitu provozu přístroje při dlouhodobém pozorování.
Termovize Merger LRF má vestavěný videorekordér. Do interní paměti přístroje Merger LRF lze uložit hodiny videozáznamů a desítky tisíc fotografií. Jediné stisknutí tlačítka stačí k pořízení fotografie zajímavé scény nebo ke spuštění nahrávání videa. Záběry se kopírují na pevný disk počítače prostřednictvím portu USB-C. Majitel Merger LRF má k dispozici zdarma 16 GB diskového prostoru pro ukládání fotografií a videí pořízených zařízením do cloudového úložiště Pulsar. Stačí nainstalovat mobilní aplikaci Stream Vision 2, přihlásit se a propojit zařízení s chytrým telefonem prostřednictvím WiFi.
Hodnoty nastřelení se ukládá do individuálního profilu střelce. Vnitřní paměť Thermion 2 LRF obsahuje až pět střeleckých profilů, které lze využit pro několik typů zbraní nebo typů nábojů. Každý profil může obsahovat až nastřelení pro deset vzdáleností.
U termokamer Merger LRF je standardní frekvenční rozsah připojení chytrého telefonu prostřednictvím kanálu WiFi 2,4 GHz doplněn o efektivní rozsah 5 GHz. Připojení v pásmu 5 GHz nabízí lepší šířku pásma, rychlejší přenos dat, odolnost proti šumu a lepší stabilitu připojení, což vede k produktivnějšímu a snadnějšímu ovládání termokamery pomocí chytrého telefonu.
Displeje HD AMOLED modelu Merger poskytují ostré, bohatě kontrastní a živě barevné zobrazení, přičemž technologie AMOLED zajišťuje bezchybný, plynulý obraz s vysokým rozlišením a úsporu energie.
Výběr z 8 barevných palet umožňuje uživateli efektivněji pozorování, což mu umožňuje optimalizovat přístroj pro konkrétní úkoly a reagovat na měnící se pozorovací podmínky. Bílá teplá, černá teplá a červená teplá jsou optimální pro detekci objektů, duhová a ultramarínová pomáhají zvýšit šance na rozpoznání a identifikaci. Červená monochromatická, sépiová a fialová jsou nejvhodnější pro dlouhé pozorování v noci.
Vodotěsnost IPX7 zajišťuje ochranu před silným deštěm, sněhem nebo jinými srážkami. Přístroj je navržen tak, aby bezchybně fungoval i po ponoření do vody o hloubce až 1 metr po dobu až 30 minut.
Těleso, napájecí jednotka, optika a elektronika přístroje Merger LRF jsou navrženy s ohledem na použití v širokém rozsahu teplot. Merger zajišťuje spolehlivý a efektivní výkon v mrazu až do -25 °C.
| Zvětšení: | 2,5 – 20x |
|---|---|
| Digitální zvětšení: | 8 |
| Mikrobolometr: | 640x480 px |
| NETD: | <25mK |
| Rozměr pixelu: | 17 µm |
| Vzdálenost měření: | 1000 m |
| Dálkoměr: | laserový, 905nm |
| Přesnost měření: | 1 m |
| Typ displeje: | AMOLED HD |
| Rozlíšení displeje: | 1024x768 |
| Snímkový kmitočet: | 50 Hz |
| Vzdálenost detekce: | 1800m |
| Ohnisková vzdálenost: | 50 mm |
| Parametry objektivu: | F50/1.0 |
| Zorný úhel: | 12.4x9.3° |
| Zorné pole ve 100m: | 21.8x16.3 m |
| Napájení: | 3.0 - 4.2V, vnitřní 4.0Ah, vnější 3.2Ah (Li-ion akumulátory) V |
| Externí napájení: | 5V (USB-C) |
| Videorekordér: | Ano |
| Velikost paměti: | 16 Gb |
| Video/Foto formát: | .mp4 /.jpg |
| Video/Foto rozlíšení: | 1024x768 |
| Materiál: | Magnesium alloy |
| Voděodolnost: | IPX7 |
| Provozní teploty: | -25 ... +50 °C |
| Wi-Fi: | 2.4 / 5 GHz |
| USB, typ: | USB-C |
| Provozní doba ( při t22°C): | 10 hod. |
| Rozměry: | 196x143x76mm |
| Hmotnost: | 0,8kg |
| Cena s DPH | 11 286,- Kč |
| Cena s DPH | 7 198,- Kč |
| Cena s DPH | 3 372,- Kč |
TTermovizní monokulár. Senzor: 640 × 512 px, 12μm. Čočka: 50 mm. Citlivost termovizního senzoru: ≤ 18 mK. Detekční vzdálenost: 2600 m. AI a laserový dálkoměr. Optické zvětšení: 2,8x. Displej: AMOLED 1024 × 768 px Detailní popis ...
Termovizní zaměřovač. Čočka 60 mm. Optický zoom: 2x. Plynulé digitální zvětšení až 5x. Celkové zvětšení: 1,1x - 16x. Detekce až 3000 m. Displej AMOLED 1024x768px. Jádro 640x512px 12µm VOx Detailní popis produktu ThermTec ...
Termovizní binokulár QUEST s rozlišením senzoru 640x480 Algoritmem REALITY +, digitální stabilizací obrazu Termovizní binokulár QUEST s rozlišením senzoru 1280x1024, NETD pod 15mK, obnovovací frekvencí 60Hz, Algoritmem REALITY +, ...
ACE, vlajková loď termovizních puškohledů. Senzor 1290x1024. Vybavena novým senzorem 2. generace, integrovaným laserovým dálkoměrem a pokročilými systémy Reality+ a Vision+. Nabízí bezkonkurenční kvalitu obrazu a bezkonkurenční ...
Nový Pulsar Thermion 2 PRO s okamžitým startem, velkokapacitní baterií a objektivem s F 1.0 Vás posune do nové dimenze nočního lovu Podrobný popis Špičková tepelná citlivost Termovizní zaměřovač Thermion 2 XQ50 PRO ...
ACE, vlajková loď termovizních puškohledů. Senzor 1290x1024. Vybavena novým senzorem 2. generace, integrovaným laserovým dálkoměrem a pokročilými systémy Reality+ a Vision+. Nabízí bezkonkurenční kvalitu obrazu a bezkonkurenční ...
Termovizní puškohled. Termovizní senzor: 640 × 512 px, 12μm. Citlivost termovizního senzoru: ≤ 18 mK. Čočka: 50 mm. Detekční vzdálenost: 2600 m. Optické zvětšení: 2,8x. Detailní popis produktu Ares 2.0 vám nabízí špičkový ...
Termovizní fúzní binokulár s laserovým dálkoměrem. Termovizní senzor: 640 × 512 px, 12μm. Citlivost termovizního senzoru: ≤ 15mK. Optický modul pro noční vidění: 3840 × 2160 px. Přísvit: 940 nm. Čočka: 50/60 mm. Detekční ...
Nová vlajková loď v pozorovací technice nese jméno Telos. Přináší skvělý výkon, propracovaný design, bezdrátové nabíjení, upgradovatelné rozhraní a mnoho dalšího. Materiály a provedení jsou na špičkové úrovni Připraven ...
novinka Termovizní zaměřovač s označením XL60 disponuje HD rozlišením tepelného snímače a 60mm optikou, což je optimální volbou pro efektivní kontrolu škůdců a predátorů. Best in the class Špičková optika třídy HD ...