Universální puškohled pro sportovní střelce a lovce, který obstojí ve všech podmínkách. ASV a paralaxa

| Výrobce: | Schmidt und Bender |
| Cena s DPH : | 72 658,- Kč |
| Přepočteno s DPH: | 2 980,23 EUR |
| Přepočteno bez DPH: | 2 463,00 EUR |
| DPH: | 21 % |
| Dostupnost: | 14 dní |
Schmidt-Bender Exos 3-21x50 je universální puškohled se sedminásobným zoomem a extrémně širokou škálou nastavení. Je cílen na sportovní střelce a lovce, kteří nedělají kompromisy. Technika je odvozena od military řady, kdy si zachovává svoji spolehlivost. Přitom je oblečena do menšího kabátu a tím je příjemnější na nošení.
Puškohled Exos 3-21x50 je nejnovějším doplněním řady Schmidt-Bender Exos. Důraz je zde kladen na intuitivní funkčnost, jako například 11-stupňové osvětlení s automatickým vypnutím a spolehlivost všech částí.
Technologie vyvinutá firmou Schmidt-Bender jako „S-Federtechnologie“ umožňuje přesné a rychle opakovatelné nastavení osnovy (ASV – Absehenschnellverstellung) se zřetelně citelným kliknutím. Disponuje zámkem vylučujícím neúmyslné přenastavení.
Je vybaven osnovou ve druhé rovině s osvětlením vhodnou jak k rychlé střelbě na krátkou vzdálenost, tak k přesné střelbě při lovu na větší vzdálenosti.
S patentovaným systémem minimální odchylky „Minimum-Abweichungssystem“ zajišťuje, že odchylka při střelbě je minimální nebo vůbec žádná.
Tím se stává nový puškohled Schmidt-Bender Exos 3-21x50 optimálním a univerzálním pomocníkem ve všech loveckých situacích.
Kompenzace paralaxy je nastavitelná od 25 metrů až po nekonečno.
Rozsah ASV 15 MIL
Cena a dostupnost dle zvolené varianty. Protože variant je velké množství, SB nedrží žádné zboží skladem a vyrábí vždy dle požadavku zákazníka..
Technické údaje:
| Osnova | D7 | |
| Variabilní zvětšení | 3 x / 21 x | |
| Dioptrická korekce | -3 - +2 dioptrií | |
| Průměr objektivu | 50 mm | |
| Průměr středu tubusu | 34 mm | |
| Průměr výstupní pupily | 11.4 - 2.5 mm | |
| Zorné pole na 100 m | 13.0 - 1.9 m | |
| Poloha záměrné osnovy | 2. rovina | |
| Stmívací faktor | 12.2 - 32.4 | |
| Vyrovnání paralaxy | 25 až nekonečno m | |
| Rektifikační krok na 100 m | 1/4 MOA / 1 cm | |
| Hmotnost | 925 g | |
| Délka | 340 mm | |
| Barva | Černá |
| Weight (g) | 925 |
| Length (mm) | 340 |
| Tube diameter (mm) | 34 |
| Magnification | 3.0–21 |
| Objective lens diameter (mm) | 50 |
| Field of view (m) | 13.0–1.9 |
| Exit pupil (mm) | 11.4–2.5 |
| Eye relief distance (mm) | 90 |
| Twilight factor | 12.2–32.4 |
| Transmission | >90 |
| Focal plane | 2. |
| Diopter | –3 to +2 |
| Adjustment | ST II LT / ST ZC CT |
| Adjustment value / Click | 0.1 MRAD | ¼ MOA |
| Elevation (Turret) | 15 MRAD | 37.5 MOA (external) 430 cm/100 m | 148 MOA (internal) |
| Windage (Turret) | ±6 MRAD | ±18 MOA (external) 210 cm/100 m | 74,5 MOA (internal) |
| Adjustment | ST II-B LT / ST ZC CT |
| Adjustment value / Click | 0.1 MRAD | ¼ MOA |
| Elevation (Turret) | 15 MRAD | 37.5 MOA (external) 430 cm/100 m | 148 MOA (internal) |
| Windage (Turret) | ±6 MRAD | ±18 MOA (external) 210 cm/100 m | 74,5 MOA (internal) |
| Parallax adjustment | 25m to ∞ |
| Illumination | yes |
| Waterproof (mbar) | 300 |
| Temperature range | |
| Storage | –55 to +70 °C |
| Function | –25 to +55 °C |
| Turret Types | cw/ccw |
| Colors | Black |
| Reticles | D7 (SFP), LRH-MOA (SFP) |

| Unit | A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | P | Q | R | S |
| mm inch |
95.6 3.76 |
29.5 1.16 |
51.0 2.01 |
47.2 1.86 |
116.7 4.59 |
57.0 2.24 |
34.0 1.34 |
28.3 1.11 |
24.8 0.98 |
23.0 0.91 |
50.0 1.97 |
340.0 13.39 |
22.6 0.89 |
39.0 1.54 |
37.5 1.48 |
40.0 1.57 |
6.5 0.26 |
28.5 1.12 |
| Cena s DPH | 10 396,- Kč |
| Cena s DPH | 116 980,- Kč |
| Cena s DPH | 125 116,- Kč |
Puškohled Meopta Optika 6 nastavuje vysokou laťku v oblasti optických zaměřovacích zařízení pro sportovní a přesnou střelbu na dlouhé vzdálenosti. Meopta Optika6 4,5-27x50 RD SFP Puškohled pro lov na velké vzdálenosti. Optika6 ...
Nová řada puškohledů Kahles s pětinásobným zoomem a volitelně s integrovanou lištou Puškohled s neosvětlenou osnovou - Kahles Helia 5 2,4-12x56 Horká novinka od renomovaného výrobce špičkové pozorovací optiky, rakouské firmy ...
Puškohled Meopta Optika 6 nastavuje vysokou laťku v oblasti optických zaměřovacích zařízení pro sportovní a přesnou střelbu na dlouhé vzdálenosti. Meopta Optika6 5-30x56 RD FFP Puškohled pro taktickou a sportovní střelbu na ...
Špičkový puškohled pro nejnáročnější střelce, který obstojí ve všech podmínkách. Nová ultra jemná osnova LRR Schmidt-Bender 5-25x56 PM II/LP je špičkový puškohled s velkým zvětšením a extrémně širokou škálou ...
Kompaktní a lehký puškohled s širokým rozsahem zvětšení 3x až 9x a nabídkou křížů určených jak pro lovecké zbraně, tak i sportovní. Puškohled je vybaven osnovou s červeným bodem, je stavěn k použíti i na silné ráže s ...
Nový Pulsar Thermion 2 PRO s okamžitým startem, velkokapacitní baterií a objektivem s F 1.0 Vás posune do nové dimenze nočního lovu Podrobný popis Špičková tepelná citlivost Termovizní zaměřovač Thermion 2 XQ50 PRO ...
Puškohled Leica Magnus 1,8-12x50 je univerzální puškohled pro střelbu jak na zvěř v pohybu, tak i pro lov na větší vzdálenosti Základní specifikace Puškohled Leica Magnus 1,8 –12 x 50 funkce: Luxusní puškohled Leica Magnus ...
Puškohled Swarovski Z6i 1-6x24 druhé generace je špičkový puškohled, s výbornou světelností, který lze využít především ke střelbě na vzdálené cíle a to i za špatných světelných podmínek. Z6(i) 1-6x24 - Specialista na lov ...
Nový Swarovski dS gen III je puškohled s dálkoměrem a automatickou korekcí záměrného bodu. Vše proběhne bleskově tak, aby šlo ihned střílet. Puškohled Swarovski dS Gen.III 4-24x50 P SR 4A-I BEZPEČNÝ. Přesný. SILNÝ. Nová třetí ...
Puškohled pro extrémní přesnost vyniká odolností a jasným obrazem. SCHMIDT&BENDER dlouhá historie průkopníků v kvalitě a přesnosti, inovacích a tradici. Toto jsou synonyma společnost s globálním jménem reprezentující vysoce ...