ZC840 je špičkový puškohled rakouské firmy Zero Compromise Optic. Brilantní německé sklo, skvělá mechanika a extrémní rozsah klikání ho řadí do TOP3 na světě

| Výrobce: | ZCO |
| Cena s DPH : | 116 980,- Kč |
| Přepočteno s DPH: | 4 807,07 EUR |
| Přepočteno bez DPH: | 3 972,78 EUR |
| DPH: | 21 % |
| Dostupnost: | Skladem |
Horká novinka rakouské firmy Zero Compromise Optic GmbH ZC840 8-40x56 je puškohled pro střelbu na extrémní vzdálenosti. Puškohled má jednu z nejlepších optik na světě. Je přímou konkurencí pro Schmidt und Bender a snese s ním naprosté srovnání (v některých ohledech ho i překonává) na poli taktických puškohledů. Dá se přitom pořídit za mnohem příjemnější cenu.
Zero compromise optic je mladá značka, jejíž ambicí je vyrábět nejlepší puškohledy na světě. A že se jí to daří, potvrzují výsledky střeleckých soutěží. Dle různých srovnávacích testů a vyhodnocení se řadí mezi dvě nejlepší optiky na světě. Její vstup do střeleckého světa byl skutečně grandiózní a dá se přirovnat snad jenom k úspěchu vstupu spoušťáků Triggertech.
Optika je skutečně brilantní a umožňuje přečíst a rozlišit tvary na vzdálenost, kde jiné (i renomované) značky ukazují jenom rozpitý obrazec. I díky tomu střelci s puškohledy ZCO vyhrávají náročné střelecké soutěže.
Kromě brilantní optiky má puškohled několik vychytávek, které někdo může považovat za samozřejmost, ale leckde chybí.
Tubus puškohledu má průměr 36mm. To pomáhá vynikající světelnosti a prokreslení obrazu, ale také umožňuje velký rozsah výškové korekce. Ten je jeden z nejvyšších v této kategorii- 28MIL.
Osnovy
Osnovy jsou umístěné v 1. rovině (FFP). Středová tečka má průměr 0.035 MIL a je čitelná už od zvětšení 12x. Je opravdu velmi jemná a umožňuje přesné zamíření na cíl na velké vzdálenosti
Věžičky jsou jasně čitelné. Mají dílky dostatečně daleko od sebe a jsou přehledně značené. Tvarování dává jistý úchop i v rukavicích. Věžička je zamykatelná. Odjišťuje se povytažením nahoru. Pak můžete začít klikat. Kliky jsou ostře ohraničené jak hmatově, tak zvukově.
Zero Stop - věžička je vybavena funkcí zerostop s nastavením 0.4 MIL. Tím máte jistotu rychlého nulování.

Indikátor otáček - na čele věžičky je umístěn taktický indikátor otáčky, který se při 2. otáčce vysune. Při třetí otáčce se povysune ještě více a jsou vidět 3 čárky (na předchozím obrázku v nulové poloze u číslice 30). Na spodním obrázky hmatník v pozici druhá otáčka a věžička je odjištěna.

Paralaxa je stavitelná v rozsahu 25m - nekonečno. Ovladač tradičně na levé straně s popisem vzdáleností.

Chytré osvětlení.
Osvětlení lze zvolit buď zelené nebo červené. Volbu nastavíte v domečku baterky. Dále již můžete definovat vnějším točítkem Intenzitu osvitu v 11 krocích od skutečně minimálního pro NV optiku po silný osvit pro jasný den.
Puškohled umožňuje navolit automatické zapínání/vypínání osvětlení. V případě deaktivace osvětlení svítí trvale. To preferují snajpři. Při aktivním spínači se ale osvětlení automaticky zapne při překročení úhlu 75°/45°. To je vhodné při loveckém využití.

Zamykatelný okulár. Má nastavitelný rozsah dioptrické korekce. Navíc je uzamykatelný, takže si korekci nerozházíte ani např. při otáčení krytkou.

Příslušenství:
K puškohledu lze dokoupit
Krytky Tenebraex pro objektiv i okulár
Sluneční clonu

| Délka: | 440 mm |
|---|---|
| Fokální rovina: | FFP |
| Hmotnost: | 1175 |
| Korekce paralaxy: | Ano |
| Maximální zvětšení: | 40 x |
| Minimální vzdálenost paralaxy: | 25 m |
| Minimální zvětšení: | 8 x |
| Průměr objektivu: | 56 mm |
| Průměr tubusu: | 36 mm |
| Přísvit: | Ano |
| Stranová korekce v mrad: | 16 |
| Taktické komínky: | Ano |
| Typ baterie: | CR2032 |
| Typ záměrného obrazce: | MPCT 1 |
| Typ záměrného obrazce: | MPCT 3X |
| Typ záměrného obrazce: | MPCT 2 |
| Velikost kliku: | 0,1 mrad (10mm/100m) |
| Vzdálenost výstupní pupily: | 90 mm |
| Výšková korekce v mrad: | 28 |
| Zorné pole při max. zvětšení v m/100m: | 1 m |
| Zorné pole při min. zvětšení v m/100m: | 4,6 m |
Seznam úspěchů:
| Datum | Umístění | Soutěž |
| Říjen 2020 | 1.místo | King of 1 mile |
| Září 2020 | 1. a 3. místo | Kahles cup long range Sofia |
| Červen 2020 | 1.místo | Vortex sniper cup |
| Prosinec 2019 | Winner | Optical onivation of the year Award |
| Listopad 2019 | 1.místo | Steel match |
| Říjen 2019 | 2.místo | Long range Bulgaria |
| Z8ří 2019 | 1.místo | Sniper hide cup USA |
| Cena s DPH | 118 286,- Kč |
| Cena s DPH | 86 900,- Kč |
Nejlepší z nejlepších. Se zvětšením 45x a brilantní čistotou obrazu je určen pro přesnou střelbu na extrémní vzdálenosti. Vybaven je novou osnovou LRR a Multi turret II s rozsahem korekce 400cm /100m Schmidt-Bender PM II High Power ...
Exos - puškohled od prémiové německé značky se špičkovým sklem, výbornou mechanikou a navíc za dobré peníze Schmidt-Bender Exos 1-8x24 TMR Naháňkový Exos TMR s rozsahem zvětšení 1-8x umožňuje zamířit na rychle se pohybující ...
Nový Pulsar Thermion 2 PRO s okamžitým startem, velkokapacitní baterií a objektivem s F 1.0 Vás posune do nové dimenze nočního lovu Thermion 2 LRF XQ50 PRO PreviousNext První termovizní puškohled s klasickým designem a ...
Puškohled Swarovski Z8i s osimnásobným zoomem spolu s vynikající optikou zajistí, že budete dokonale vybaveni pro každou situaci při lovu. Puškohled má přitom tubus o pstandardním průměru 30mm. Puškohled Swarovski Z8i s ...
Nová třída puškohledů Zeiss Victory V8 model 2023, průměr tubusu 30mm.V kombinaci s ASV LongRange věžičkou je určen střelbu na velké vzdálenosti. Zeiss Victory V8 1,8-14x50 s osmi-násobným zoomem, opravdový speciál pro noční lov ...
6-ti násobný zoom předurčuje tento puškohled k všestrannému využití jak pro lov rychle se pohybující zvěř na krátké vzdálenosti, tak i na lov zvěře na velkou vzdálenost při maximálním zvětšení. MeoStar R2 2-12x50 RD ...
Puškohledy nové elitní řady Titanium jsou určené všem, kdo nepřipouští kompromisy. Velmi světelná optika s celkovým přenosem světla 92% Puškohledy nové elitní řady Titanium jsou určené všem, kdo nepřipouští kompromisy. Velmi ...
Puškohled Swarovski Z6i 2,5-15x44 druhé generace je špičkový puškohled, s výbornou světelností, který lze využít především ke střelbě na vzdálené cíle a to i za špatných světelných podmínek. Tento puškohled, vytvořený pro ...
Špičkový puškohled pro nejnáročnější střelce, který obstojí ve všech podmínkách. Taktická osnova Schmidt-Bender 5-25x56 PM II/LP je špičkový puškohled s velkým zvětšením a extrémně širokou škálou nastavení. Svoje ...
ZC420 je puškohled rakouské firmy Zero compromise optic. Puškohled má jednu z nejlepších optik na světě a je oceňován špičkovými střelci po celém světě ZC420 je puškohled rakouské firmy Zero compromise optic. Puškohled má jednu ...