ZC527 je ultimativní puškohled rakouské firmy Zero Compromise Optic. Puškohled má jednu z nejlepších optik na světě a je oceňován střelci a experty napříč kontinenty

| Výrobce: | ZCO |
| Cena s DPH : | 118 286,- Kč |
| Přepočteno s DPH: | 4 851,75 EUR |
| Přepočteno bez DPH: | 4 009,71 EUR |
| DPH: | 21 % |
| Dostupnost: | Skladem |
ZC527 5-27x56 je puškohled rakouské firmy Zero Compromise Optic GmbH. Puškohled má jednu z nejlepších optik a je oceňován špičkovými střelci po celém světě. Model ZC527 je používán tam, kde ostatní končí.
Zero compromise optic je mladá značka, jejíž ambicí je vyrábět nejlepší puškohledy na světě. A že se jí to daří, potvrzují výsledky střeleckých soutěží. Dle různých srovnávacích testů a vyhodnocení se řadí mezi dvě nejlepší optiky na světě. Její vstup do střeleckého světa byl skutečně grandiózní a dá se přirovnat snad jenom k úspěchu vstupu spoušťáků Triggertech.
Optika je skutečně brilantní a umožňuje přečíst a rozlišit tvary na vzdálenost, kde jiné (i renomované) značky ukazují jenom rozpitý obrazec. I díky tomu střelci s puškohledy ZCO vyhrávají náročné střelecké soutěže.
Kromě brilantní optiky má puškohled několik vychytávek, které někdo může považovat za samozřejmost, ale leckde chybí.
Tubus puškohledu má průměr 36mm. To pomáhá vynikající světelnosti a prokreslení obrazu, ale také umožňuje velký rozsah výškové korekce. Ten je jeden z nejvyšších - má celých 35MIL. Tím i u .308Win můžete doklikat na vzdálenost 1500m bez dalších oprav.
Osnovy
Model je osazen křížem Horus Tremor3. To výrazně rozšiřuje schopnoti puškohledu a zvyšuje pravděpodobnost zásahu.
Další osnovy ZCO jsou umístěné v 1. rovině (FFP). Středová tečka má průměr 0.035 MIL a je čitelná už od zvětšení 12x. Je opravdu velmi jemná a umožňuje přesné zamíření na cíl.
Věžičky jsou jasně čitelné. Mají dílky dostatečně daleko od sebe a jsou přehledně značené. Tvarování dává jistý úchop i v rukavicích. Věžička je zamykatelná. Odjišťuje se povytažením nahoru. Pak můžete začít klikat. Kliky jsou ostře ohraničené jak hmatově, tak zvukově.

Zero Stop - věžička je vybavena funkcí zerostop s nastavením 0.4 MIL. Tím máte jistotu rychlého nulování.

Indikátor otáček - na čele věžičky je umístěn taktický indikátor otáčky, který se při 2. otáčce vysune. Při třetí otáčce se povysune ještě více a jsou vidět 3 čárky (na předchozím obrázku v nulové poloze u číslice 30). Na spodním obrázky hmatník v pozici druhá otáčka a věžička je odjištěna.

Paralaxa je stavitelná v rozsahu 25m - nekonečno. Ovladač tradičně na levé straně s popisem vzdáleností.

Chytré osvětlení.
Osvětlení lze zvolit buď zelené nebo červené. Volbu nastavíte v domečku baterky. Dále již můžete definovat vnějším točítkem Intenzitu osvitu v 11 krocích od skutečně minimálního pro NV optiku po silný osvit pro jasný den.
Puškohled umožňuje navolit automatické zapínání/vypínání osvětlení. V případě deaktivace osvětlení svítí trvale. To preferují snajpři. Při aktivním spínači se ale osvětlení automaticky zapne při překročení úhlu 75°/45°. To je vhodné při loveckém využití.

Zamykatelný okulár. Má nastavitelný rozsah dioptrické korekce. Navíc je uzamykatelný, takže si korekci nerozházíte ani např. při otáčení krytkou.

Příslušenství:
K puškohledu lze dokoupit
Krytky Tenebraex pro objektiv i okulár
Sluneční clonu

| Délka: | 387 mm |
|---|---|
| Fokální rovina: | FFP |
| Hmotnost: | 1075 |
| Korekce paralaxy: | Ano |
| Maximální zvětšení: | 27 x |
| Minimální vzdálenost paralaxy: | 25 m |
| Minimální zvětšení: | 5 x |
| Průměr objektivu: | 56 mm |
| Průměr tubusu: | 36 mm |
| Přísvit: | Ano |
| Stranová korekce v mrad: | 20 |
| Taktické komínky: | Ano |
| Typ baterie: | CR2032 |
| Typ záměrného obrazce: | MPCT 1 |
| Typ záměrného obrazce: | MPCT 3 |
| Typ záměrného obrazce: | MPCT 2 |
| Velikost kliku: | 0,1 mrad (10mm/100m) |
| Vzdálenost výstupní pupily: | 90 mm |
| Výšková korekce v mrad: | 35 |
| Zorné pole při max. zvětšení v m/100m: | 1,5 m |
| Zorné pole při min. zvětšení v m/100m: | 7 m |
Seznam úspěchů:
| Datum | Umístění | Soutěž |
| Říjen 2020 | 1.místo | King of 1 mile |
| Září 2020 | 1. a 3. místo | Kahles cup long range Sofia |
| Červen 2020 | 1.místo | Vortex sniper cup |
| Prosinec 2019 | Winner | Optical onivation of the year Award |
| Listopad 2019 | 1.místo | Steel match |
| Říjen 2019 | 2.místo | Long range Bulgaria |
| Z8ří 2019 | 1.místo | Sniper hide cup USA |
Volitelné příslušenství:
Krytky ZCO
Sluneční clona
Killflash
Montáž 0/6Mil, vodováha, čep na lentu
| Cena s DPH | 2 800,- Kč |
| Cena s DPH | 10 396,- Kč |
| Cena s DPH | 116 980,- Kč |
Puškohled Swarovski Z6i 2,5-15x56 druhé generace je špičkový puškohled, s výbornou světelností, který lze využít především ke střelbě na vzdálené cíle a to i za špatných světelných podmínek. LEGENDA POKRAČUJE. PUŠKOHLEDY ...
Puškohled Swarovski X5 bez osvětlení osnovy s výbornou světelností, který lze využít především ke střelbě na vzdálené cíle a to i za špatných světelných podmínek. Řada puškohledů Swarovski X5(i) je určena pro lov a ...
Puškohled Swarovski Z8i s osimnásobným zoomem spolu s vynikající optikou zajistí, že budete dokonale vybaveni pro každou situaci při lovu. Puškohled má přitom tubus o pstandardním průměru 30mm. Puškohled Swarovski Z8i s ...
Puškohled Swarovski Z6i 2,5-15x44 druhé generace je špičkový puškohled, s výbornou světelností, který lze využít především ke střelbě na vzdálené cíle a to i za špatných světelných podmínek. LEGENDA POKRAČUJE. PUŠKOHLEDY ...
Puškohled Swarovski Z6i 2-12x50 druhé generace je špičkový puškohled, s výbornou světelností, který lze využít především ke střelbě na vzdálené cíle a to i za špatných světelných podmínek. LEGENDA POKRAČUJE. PUŠKOHLEDY ...
Nejlepší z nejlepších. Se zvětšením 45x a brilantní čistotou obrazu je určen pro přesnou střelbu na extrémní vzdálenosti. Vybaven je novou osnovou LRR a Multi turret II s rozsahem korekce 400cm /100m Schmidt-Bender PM II High Power ...
Naháňkový puškohled s největším zorným polem a brilantním jasem. Popis S Fortis 6 1 – 6 x 24 i, Leica kombinuje konzervativní design puškohledu s vysokým optickým a zobrazovacím výkonem. Nezvykle velká výstupní pupila a extremně ...
Exos - puškohled od prémiové německé značky se špičkovým sklem, výbornou mechanikou a navíc za dobré peníze Schmidt-Bender Exos 1-8x24 Naháňkový Exos s rozsahem zvětšení 1-8x umožňuje zamířit na rychle se pohybující zvěř. ...
6-ti násobný zoom předurčuje tento puškohled k všestrannému využití jak pro lov rychle se pohybující zvěř na krátké vzdálenosti, tak i na lov zvěře na velkou vzdálenost při maximálním zvětšení. MeoStar R2 2.5-15x56 RD PA s ...
Puškohled Swarovski Z6i 2,5-15x56 druhé generace e špičkový puškohled, s výbornou světelností, který lze využít především ke střelbě na vzdálené cíle a to i za špatných světelných podmínek. LEGENDA POKRAČUJE. PUŠKOHLEDY ...